Jak poradzić sobie z korozją?

Nie od dziś wiadomo jak bardzo uciążliwym problemem może być korozja, czyli proces postępującego niszczenia materiałów, zachodzący między ich powierzchnią a otoczeniem. Czy istnieje „złoty środek”, który skutecznie da sobie radę z tym nieproszonym gościem?

Zjawisko korozji stanowi nie tylko problem w przemyśle, ale i w życiu codziennym, występując w różnego rodzaju mechanizmach. Mechanizmy te w wyniku zardzewienia nie pracują tak jak powinny, albo są po prostu unieruchomione. Czasem sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy chcemy dany mechanizm wyczyścić, ale niestety nie możemy go rozkręcić. Co wówczas najlepiej zrobić, by sobie poradzić z takim problemem?

Po jaki olej konserwujący sięgnąć?

different tools on an old wooden table

Sytuację może uratować wysokiej jakości olej konserwujący OKS 641. Czym dokładnie jest ten produkt? OKS 641 to kombinacja olejów mineralnych i dodatków z rozpuszczalnikiem. Dowiedz się więcej

Dzięki niskiej lepkości bez problemu wnika on w trudno dostępne miejsca, a także pod warstwę niechcianej rdzy, wypierając wilgoć i chroniąc materiał przed korozją. Idealnie nadaje się do demontażu wszystkich przywierających części lub elementów maszyn o ograniczonej ruchliwości, jak np.: zamki do drzwi, zawiasy, śruby, bolce, tuleje, korby, układy drążków, zawory, szyny ślizgowe, linki cięgnowe, wały, itd. To właśnie dzięki OKS 641 silnie skorodowany łańcuch rowerowy może dostać drugą szansę. Wystarczy dokładnie spryskać łańcuch i chwilę poczekać, aż środek zacznie działać. Przed samą jazdą do właściwego smarowania warto użyć środka, jak np. OKS 671. Więcej na temat smarowania łańcucha rowerowego przeczytasz klikając tutaj

OKS 641 – zastosowanie

Olej konserwujący OKS 641 może być użyty do smarowania: instrumentów mechaniki precyzyjnej, łożysk tocznych, przyrządów pomiarowych, wyposażenia biur i komputerów, broni itp. Stosowany może być w szerokim zakresie temperatur, mianowicie od -50 C° do +80 C°. Olej ten nadaje się także do ochrony przed wilgocią i korozją styków elektrycznych. Oprócz wersji w aerozolu o pojemności 400 ml, olej konserwujący OKS 641 dostępny jest w kanistrach 5-litrowych i 25-litrowych.

Dzięki wysokiej skuteczności i wszechstronności zastosowania, olej OKS 641 warto mieć zawsze pod ręką zarówno w garażu, w warsztacie, jak i na hali produkcyjnej!