Smarowanie wiązań narciarskich – dobre praktyki

Zima w pełni dlatego warto pomyśleć o sezonie narciarskim. Jednak zanim zdecydujesz się na założenie nart na nogi upewnij się, czy wszystkie elementy działają jak należy. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj konserwacja wiązań narciarskich.

Już na etapie produkcji wiązania narciarskie są zabezpieczane odpowiednim smarem. Zabezpieczenie to gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie wiązań narciarskich w trudnych, a czasem nawet w ekstremalnych warunkach zimowych.
Rekomendowanym i sprawdzonym produktem jest smar OKS 475. Charakteryzuje go odporność na niskie temperatury, wysokie prędkości, stanowi on doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne oraz nie niszczy tworzyw sztucznych. Wszystkie wskazane cechy smaru OKS 475 sprawiają, że nadaje się on idealnie do smarowania, między innymi właśnie wiązań narciarskich.

Celem bezpiecznego użytkowania nart, wiązania należy utrzymywać w bezwzględnie dobrym stanie technicznym. Aby spełnić kryterium bezpieczeństwa należy co jakiś czas dosmarować wszystkie ruchome elementy wiązania.

facebook-wiazania

Jak smarować wiązania narciarskie?

Smarowanie wiązań narciarskich nie należy do czynności czasochłonnych. Abyś prawidłowo przeprowadził proces smarowania wiązań wystarczy, iż spełnisz trzy proste kroki, czyli:

Po wykonaniu tych trzech prostych czynności ze spokojnym sumieniem możesz cieszyć się z uroków szusowania.